Moderátor Frekvence 1:

"Díky ketonové dietě hubnu rychle a bez cvičení"

- Roman Mikesch

Na začátku března 2018 se rozhodl Roman Mikesch shodit 10 kg. Jeho zadání bylo co nejrychlejší úbytek váhy, aniž by musel cvičit nebo držet hladovku. Rozhodl se pro ketonovou dietu KetoMIX. Každé pondělí, středu a pátek můžete slyšet, jak mu to jde - v živém vstupu na Frekvenci 1.

Co je ketonová dieta

Běžně lidské tělo využívá jako primární zdroj energie sacharidy. Pokud tělu přestaneme sacharidy dodávat, začne organismus zpracovávat uložený tuk v těle, začne ho přeměňovat na tzv. ketonové látky a ty se stávají novým zdrojem energie.

Stav, který následuje se nazývá ketóza. Díky tomu může tělo fungovat několik týdnů bez sacharidů a spálí uložené tělesné tuky. Ve stavu ketózy člověk nemá hlad a nastává pocit euforie a nové energie.

Proč jsem zvolil ketonovou dietu?

Rychle hubnu

Klienti KetoMIX hubnou až 10 kg za měsíc ... snad to zvládnu také 🙂

Nemusím cvičit

Člověk se dostává do ketózy a žádné cvičení není potřeba ... a to je super!

Chutná jídla

Potraviny jsou chutné ... a když mám ještě hlad, vezmu si k tomu zeleninu.

Roman Mikesch hubne s KetoMIX

Roman Mikesch je moderátorem rádia Frekvence 1, kde baví své posluchače každé odpoledne od dvou do šesti. Kromě této práce koncertuje nebo moderuje soukromé akce.  Jeho životní tempo je rychlé a tak jídlo řeší v poklusu anebo ho neřeší vůbec. Díky tomu má úplně zpomalený metabolismus. A tak přibírá, ačkoli jeho příjem energie je velmi malý.

Jak vypadá vaše stravování?

Jím naprosto nepravidelně, tedy abych byl upřímný, tak skoro vůbec. Ráno nesnídám a moje první jídlo je v podstatě až oběd, ke kterému si dám čas od času i pivo. Odpoledne spíš než abych jedl, tak kafuji. No a večer už vlastně taky moc nejím. Občas oříšky, olivy, sklenku vína nebo něčeho tvrdšího. Jsem typickým příkladem přespříliš zaměstnaného člověka, který přes všechnu lásku k práci nevidí potřeby svého těla.

Proč jste se rozhodl držet dietu? A proč právě teď?

Proč právě teď? Možná proto, že teď mám na sebe nejvíce času. I když jsem v pracovním kalupu, tak nemáme koncerty a tak odpadají „pokoncertové sedánky“.  A proč jsem se rozhodl celkově, tak to je jasné. Chci se cítit líp. Chci zhubnout.

Kolik kilo máte v plánu zhubnout?

Chtěl bych zhubnout deset kilo. Ještě před časem mi tento cíl připadal jako nereálný. Nedávno jsem ale narazil na KetoMIX dietu. A pokud se na její princip podívám klasickou mužskou logikou, přijde mi, že musí fungovat. Když tímto způsobem omezíte v příjmu sacharidy, je jasné, že je tělo něčím musí  nahradit. A nahradí je ketolátkami, které si samo vytvoří z tukových zásob. Je to jednoduchý a vlastně geniální způsob jak tuky spálit.

Nebojíte se, že budete mít hlad?

Jak jsem říkal, já nemám problém v tom, že by moje tělo křičelo hlady. Naopak. Potřebuji do stravování dostat pravidelnost. V tom si taky od KetoMIXu dost slibuji. Tím, že musíte jíst pětkrát denně – což je pro mne zatím nepředstavitelné – nastavíte režim. A nastavíte ho poměrně jednoduše. Byl jsem překvapený rychlostí přípravy jídel. A taky jejich chutí. Čekal jsem něco, co mi zabere čas a navíc mi to nebude chutnat. Opak je pravdou. Dnes jsem začal a zatím jsem s chutí víc než spokojený.

Věříte si, že to zvládnete?

Kromě toho, že mám svou osobní motivaci, ušil jsem si na sebe tak trochu bič. O výsledky mého hubnutí se totiž budu celý březen dělit i s posluchači Frekvence 1. Těžko mohu na jednu stranu říkat, jak moc chci hubnout a do toho se cpát dorty. To bych asi vypadal dost nepatřičně. Tahle dieta navíc podle všeho hubne za vás. Nepotřebujete příliš pohybu, jídlo máte připravené za méně než minutu. Takže ano, věřím si. Pokud jste zvědaví na výsledek, poslouchejte můj odpolední pořad.